مرکز مشاوره و ارائه خدمات مامایی رویان

آمادگی بارداری -زنان وزایمان

انتخاب جنسیت فرزند اینده

 

.

انتخاب جنسیت فرزند آینده

خداوند بزرگ انسانها را به زیور عقل آراسته و لذا هر مشکلی که با نیروی عقل حل میشود عین خواست خداوند است. عواملی که منجر به تولد نوزاد دختر یا پسر میشود بسیار پیچیده است ولی بسیاری از این عوامل کشف شده و هم اکنون با انجام یک سری از کار ها میتوان جنس فرزندی که قرار است متولد شود را از قبل تعیین نمود. آیا عامل تعیین کننده جنسیت مرد است یا زن؟ زن و مرد هر دو در انتخاب جنسیت نقش دارند زن و مرد هر دو در انتخاب جنسیت نقش دارند و هیچ گاه نمی توان در به دنیا آمدن جنس خاصی طرف مقابل را مقصر دانست بلکه باید به مصلحت خداوند فکر کرد. مرکز مشاوره و ارائه خدمات مامایی رویان اقدام به تعیین جنسیت با روش رژیم غذایی و شستشو نموده است که با این روش در حدود 13 سال موفقیتی برابر با 96 الی 97 درصد کسب شده است. مخصوصا در خانم هایی که دارای قاعدگی مرتبی هستندوهمسرانشان داراي آزمايش اسپرم نرمال هستند در صد موفقیت به صد در صد میرسد. روش های ما دارای سه مرحله است: 1 - خوراکی 2 - تعیین روز تخمک گذاری 3 - عملکرد که این موارد طی 3 الی 6 ماه صورت میگیرد. امیدواریم که با انجام این عمل خدا پسندانه بتوانیم رضایت شما والدین گرامی را فراهم و از متولد شدن فرزندان متعدد که به خاطر داشتن جنس مورد نظر است جلو گیری به عمل آوریم . و کمک بزرگی به اقتصاد خانواده ها و نهایتا کنترل جمعیت و پیشرفت جامعه به سوی افقی روشن بشود.
ضمناً سایر خدمات مامایی: زنان، زایمان، گواهی ازدواج، مشاوره اختلالات جنسی، پاپ اسمیر (تست سرطان دهانه رحم)،آموزش ها و ورزش های دوران بارداری در سالنی مجهز و مجزا ، معاینه سینه ، خدمات تنظیم خانواده و گذاشتن IUD های از جنس (طلا و نقره) و نیز با کیفیت بالا و وسایل یکبار مصرف انجام می پذیرد.

 

 
 
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم آبان ۱۳۹۰ساعت 15:25  توسط سکینه بهبودی-  | 

تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری

چگونه جنسیت فرزندمان را خودمان انتخاب کنیم ؟
در بیشتر خانواده هایی که تازه تشکیل زندگی داده‌اند بین زن و مرد بر سر جنس فرزند اختلاف نظر وجود دارد؛ عده ای طرفدار دختر و عده ای دوستدار پسر هستند شاید هم برای بعضی اشخاص چندان تفاوتی نداشته باشد چون هنوز صاحب هیچ کدام نیستند !
در قدیم چون به نیروی کار مرد بیشتر از زن نیاز بود اگر خانواده‌ای صاحب فرزند پسر نبود برای رسیدن به این نعمت شاید تعداد افراد خانواده به بالاتر از هشت تا هم می رسید تا سرانجام یکی از آنها پسر شود.
این می‌شد که آمار فرزندان یک خانواده بسیار بالا می‌رفت، همچنین خیلی از خانواده‌ها به خاطر این موضوع دچار فروپاشی می‌شدند و این به عنوان یک معضل خیلی از خانواده‌ها را رنج می‌داد.
اما امروزه با استفاده از دانش پزشکی، زیست شناسی (بیولوژی) و علم تغذیه، شما می‌توانید جنسیت فرزندتان را خودتان انتخاب کنید، این یک بلوف اغراق آمیز نیست، باور کنید !
در این نوشتار سعی بر این داریم که انواع راه‌ها و روشهای انتخاب جنسیت قبل از لقاح را به شما آموزش بدهیم، پس مقاله را تا انتها بخوانید !
انواع راه‌های انتخاب جنسیت قبل از لقاح و تشکیل نطفه
امروزه شما می‌توانید با یک سونوگرافی بعد از هفته 14 بارداری، جنسیت نوزادتان را بفهمید، اما این عمل برای بعضی از خانواده‌ها مطلوب نیست چون شاید نتیجه سونوگرافی بر خلاف علاقه خیلی از والدین باشد.
مثلا والدینی که علاقمند به داشتن پسر هستند، ممکن است در موقع شنیدن جواب سونوگرافی که دختر بودن نوزاد را مشخص می‌کند، شوکه بشوند و جا بخورند و آن وقت این رخ داد مایه بی‌میلی والدین نسبت به سرنوشت فرزند در راه و همچنین تکرار بارداری‌های مادر در سال‌های آینده شود.
اما، امروزه با استفاده از علم روز، می‌توانیم با درجه اطمینان بالایی به پسردار شدن یا دختر دار شدن خودتان، حتی قبل از عمل لقاح و آمیزش پی ببرید، برای این کار کافی است که یکی از راه‌های زیر را انتخاب کنید.
1 – روش تغدیه‌ای
2- روش زمان بندی مقاربت ( تعیین زمان تخمک گذاری)
3- روش شستشوی مهبلی ( واژن)
4- روش زمان بندی ماهیانه مقاربت
5 – روش تعیین میزان اسپرم
6- روش نشاندار کردن لیزری گامتها
7- روش PGD – IVF
مکانیسم دختر شدن یا پسر شدن نطفه چیست ؟

اسپرم مرد بعد از وارد شدن به رحم زن در طول آن حرکت می‌کند و بالا می‌رود، اگر در این هنگام تخمکی در رحم زن موجود باشد، عمل لقاح از بهم پیوستن دو گامت تکمیل می‌شود و جنین تشکیل می‌گردد، این جنین اگر که در داخل رحم مادر لانه‌گزینی کند، سبب بارداری مادر و تولد نوزاد خواهد شد و اگر نتواند لانه‌گزینی کند از بدن دفع خواهد گشت.
مردان دو نوع گامت تولید می‌کنند، یکی گامت ایکس دار (x) و دیگری گامت ایگرگ دار (y)، تفاوت این دو گامت در کروموزوم شماره 23 آنها است، زنها نیز کلا یک نوع گامت تولید می‌کنند و آن نیز فقط کرومزوم شماره 23 x شکل را دارد، اگر که گامت ایکس دار مرد با تخمک ایکس دار زن لقاح کند، فرزند دختر خواهد شد و اگر که گامت ایگرگ دار مرد با تخمک ایکس دار زن لقاح انجام دهد، جنین حاصله پسر خواهد شد.
پس تا اینجا می‌بینیم که پسر یا دختر شدن فرزند بستگی به مرد دارد نه زن و این مرد است که با دو نوع گامت خودش مشخص می‌کند که جنین پسر باشد یا دختر، در شرایط ایده آل شانس پسر یا دختر شدن جنین برابر یعنی 50 – 50 است و بستگی به این دارد که در موقع لقاح کدام اسپرم خودش را زودتر به تخمک برساند تا آن را بارور سازد.
اما در زندگی طبیعی شرایط ایده‌آل کمتر اتفاق می‌افتد و عوامل محیطی بسیاری بر شانس لقاح هریک از اسپرم‌های X دار یا Yدار تاثیر خواهند گذاشت.
عوامل محیطی همچون تغذیه مادر، میزان سلامت روحی روانی او، زمان مقاربت، میزان ph مهبل مادر در هنگام مقاربت، عوامل اجتماعی و … همه و همه می‌توانند در پسر یا دختر دار شدن زن تاثیر بگذارند.
شایان ذکر است که بر طبق مطالعه‌ای كه نتایج آن در نشریه آكادمی ملی علوم آمریكا چاپ شده است حاكی است، زنان باردار در دوره‌هایی كه با اضطراب شدید مواجه هستند ممكن است به طور ناخواسته به نوعی درگیر انتخاب جنس فرزند شوند.
معمولا به ازای تولد هر یكصد دختر در حدود 104 پسر متولد می‌شوند، اما در دوره‌های بحرانی مانند زمان قحطی، این نسبت كاهش پیدا می‌كند و به نظر می‌رسد جنس مذكر بیشتر ضرر می‌بیند.
بر طبق نظریه های علمی به لحاظ تكاملی مزیت داشتن دختر این است كه در دوران‌های سخت دخترها ژن پدر و مادر را بهتر منتقل می‌كنند.
همچنین بنا به گزارش پایگاه اینترنتی لها آنلاین دكتر ساره جونز از دانشگاه كنت انگلیس که به تحقیقی پیرامون نقش عوامل محیطی در جنسیت فرزندان پرداخته است، اعلام داشته که زنان ناراضی و بسیار شكایت كننده اغلب دختر می زایند. همچنین دکتر مدحت الشامی، مشاور تغذیه و بهداشت عمومی نیز گفته است که : در طول تاریخ، در دوره هایی زاد و ولد دختر زیاد بوده است و در دوره هایی نیز زاد و ولد پسر و این به مسایل مختلف زیست محیطی برمی گردد.
بواقع همیشه شرایط نامساعد محیطی منجر به دختر شدن فرزند می‌شود و این شاید فلسفه والایی داشته باشد که به تکامل انسان مربوط می‌شود.
دانشمندان معتقدند که دختران به دلیل اینکه نیروی تولید مثل جامعه هستند، در مواقع بحرانی تعدادشان افزایش می‌یابد زیرا در این مواقع ممکن است 5 دختر متولد شده 5 فرد دیگر را بدنیا بیاورند و 25 فرد جدید تولید کنند، درصورتیکه شاید اگر 5 پسر جای آنها متولد می‌شد امکان افزایش تعداد فرزندان در نسل‌های آتی بسیار پایین تر می‌بود.
اما با این حال در شرایط عادی به ازای هر 100 دختر 104 پسر متولد می‌شود که این نشان دهنده تعادل در چرخه طبیعت است.
در مورد روشهای تعیین جنسیت جنین لازم است که بدانید این روشها کلا به دو دسته تقسیم بندی می‌شوند، دسته اول روشهایی هستند که با تغییر شرایط محیطی بدن مادر، و کنترل زمان باروری امکان پسر یا دختر دار شدن او را افزایش می‌دهند و دسته دوم روش‌های هستند که در مراکز درمان ناباروری و ژنتیک انجام می‌گیرند، در روش‌های دسته اول فردمتقاضی با اجرای دستورالعمل های ماما و متخصص تغذیه به جنس مورد نظر خود دست می یابد برای موفقیت این روش علاوه بر تجربه و مهارت ماما یا پزشک , همکاری زن و همسر وی بسیار مهم می باشد اما در روش‌های دسته دوم باید حتما تحت مراقبت پزشکی قرار بگرید،روشهایی همچون روش‌های PGD، لقاح مصنوعی IVF و نشاندار کردن بالیزراز این نوع هستند که درصد ضریب اطمینان این روش‌ها نزدیک 100٪ است که معمولا" با هزینه های بسیار بالا صورت می پذیرد

 در مرکز مشاوره و خدمات مامایی رویان, بر اساس تجارب و نمونه های موفقیت آمیز قبلی همزمان سه روش زیر برای فرد متقاضی استفاده می شود
– روش تغدیه‌ای
- روش زمان بندی مقاربت ( تعیین زمان تخمک گذاری)
- روش شستشوی مهبلی ( واژن)

توصیه ما به خانمهایی که قصد تعیین جنسیت فرزند آینده خود را دارند این است که ابتدا در جلسه مشاوره این مرکز شرکت کرده سپس با در نظر گرفتن همه مسائل روش تعیین جنسیت را انتخاب کنند 
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه هفتم تیر ۱۳۹۰ساعت 12:20  توسط زهره شفیعی  |